Fundacja z ASPI-racjami

Co słychać?

18-12-2017

x

18 grudnia do dzieci i młodzieży z Fundacji z ASPI-racjami dzięki wsparciu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zawitał wyczekiwany Święty Mikołaj 🎅 W radosnej, świątecznej atmosferze spędził z nami kilka chwil obdarowując grzeczne dzieci słodkimi niespodziankami🎁❄️🎁. Zabawa była udana o czym świadczą uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców chętnie włączających się do wspólnego przygotowywania bombek z marzeniami na choinkę 🎄🔔🎄. Sami zobaczcie jak świątecznie i radośnie było 👪

22-09-2017

x

Trzy dni pod znakiem Targów Rehabilitacyjnych w Łodzi. Dziękujemy za odwiedziny, wszystkie miłe słowa, wspólne plany na przyszłość i trzymanie kciuków.


To były trzy baaaaardzo owocne dni, a przed nami dobrze zapowiadający się czas!

20-09-2017

x

20 września wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętowaliśmy to, że są przedszkolakami oraz przypominaliśmy o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności.

Święto Przedszkolaka jest też dobrą okazją do tego, by zwrócić uwagę innych osób i instytucji na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz na konieczność upowszechniania edukacji przedszkolnej. Popatrzcie jak świętowaliśmy w ASPI

29-08-2017

x

Dzieci cierpiące na zaburzenia ze spektrum autyzmu mają zazwyczaj duże trudności w komunikowaniu się i podejmowaniu interakcji z innymi ludźmi, bo odczuwają w takich sytuacjach przemożny lęk.

W przełamywaniu tego typu ograniczeń pomocne mogą się okazać zwierzęta. Ich obecność zwiększa u autystycznych dzieci poczucie bezpieczeństwa, a w konsekwencji łagodzi lęk. Popatrzcie na reportaż z wycieczki do ZOO w Borysewie

02-08-2017

x

Kochani, śpieszymy Wam donieść, że dwójka naszych chłopców od września trafi do integracji!

Intensywna terapia, profesjonalna opieka i wsparcie przyniosły efekty. Dla nas to wielka radość i duma, dla dzieci ważny krok do życia w społeczeństwie. Integracja to ważny proces, który dotyczy zarówno dzieci z autyzmem, jak i dzieci pełnosprawnych.

Obie grupy będą uczyły się prawidłowych zachowań społecznych, akceptacji i tolerancji. Dzieci z autyzmem poprzez przebywanie w grupie rówieśników naśladują prawidłowe zachowania, uczą się interakcji społecznych i wykształcają coraz większą ilość zachowań adaptacyjnych. Ich koleżanki i koledzy natomiast wrażliwości i troski o inne osoby.

Trzymamy kciuki za Kubę i Michała!

13-06-2017

x

Rozwijamy się dla Was.
Właśnie skończyliśmy remont kolejnej sali.
Jest gotowa na przyjęcie dzieci.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Popatrzcie jak było wcześniej, a jak ślicznie jest teraz!

29-05-2017

x

Przedszkole z ASPI-racjami to niezwykłe miejsce. Tu prowadzimy profesjonalną terapię dla dzieci z autyzmem, bawimy się
i rozwijamy. Z dnia na dzień robimy postępy w drodze do samodzielności i życia w społeczeństwie.

Tu znajduje miejsce każde dziecko, które tego potrzebuje, a jak dotąd tego miejsca nie miało. Bo wiemy, że każde dziecko zasługuje na pomoc i wsparcie. A my z przyjemnością tę pomoc oferujemy, żeby dzieciom żyło się lepiej.

23-05-2017

x

O trudnościach, wyzwaniach w wychowaniu dzieci z autyzmem i z Zespołem Aspergera mówiła w Radio Łódź Magda Charbicka. Posłuchajcie sami: Link do audycji

24-03-2017

x

Już 7 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest DEPRESJA. Głównym założeniem kampanii jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa o depresji stanowi istotny element procesu dochodzenia do zdrowia. Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy.


Poruszenie tematu depresji i rozmowa z członkiem rodziny, przyjacielem lub pracownikiem opieki zdrowotnej czy też w większej grupie, na przykład w szkole, miejscu pracy czy miejscach spotkań towarzyskich albo w przestrzeni publicznej, np. w mediach informacyjnych, w blogach czy w mediach społecznościowych, pomoże przełamać stygmatyzację i w efekcie zachęci większą liczbę osób do szukania pomocy.Fundacja ASPI wraz z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi włącza się
w tegoroczną kampanię. W ramach niej proponujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dorosłych mieszkańców Województwa Łódzkiego.

Konsultacje psychologiczne finansowane są ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

fot. WHO

14-03-2017

x

Fundacja ASPI podjęła współpracę z Akademią Humanistyczno Ekonomiczną w Łodzi w wyniku której studenci oligofrenopedagogiki odbywali praktyki w fundacji. W ramach zajęć obserwowali zajęcia z dziećmi i samodzielnie przygotowali pomoce terapeutyczne dla dzieci.
Uczyli się jak pracować z dzieckiem z autyzmem i jak zorganizować dla niego środowisko edukacyjne.

Jak im szło popatrzcie sami :)

4-01-2017

x

Raz, dwa, trzy START! Właśnie ruszył punkt Przedszkolny z ASPI-racjami, czyli nasza codzienna terapia i profesjonalna opieka dla pierwszych dzieci. Popatrzcie sami jak działamy:

27-12-2016

x

W grudniu realizowaliśmy projekt "W stronę ludzi". To nasz autorski program, którego celem jest wzmacnianie pozytywnych zachowań społecznych wśród dzieci i młodzieży z Zespołem ASPERGERA i z Autyzmem.

Dzięki innowacyjnemu podejściu do terapii i integracji społecznej daliśmy nadzieję i szansę na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie uczestnikom projektu. Wkrótce kolejne ciekawe projekty :).
Działania współfinansowane były ze środków budżetu Miasta Łodzi.